Popularność carsharingu rośnie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek carsharingu rozwija się nieustannie. Jeszcze jakiś czas temu w Polsce ten termin był nieznany – teraz pojawiają się nowi gracze.

Czym tak właściwie jest carsharing?

Carsharing to system dzielenia samochodów (głównie osobowych, ale nie tylko). Za użytkowanie pobierane są opłaty w zależności od czasu jazdy lub przejechanych kilometrów. Od wypożyczalni samochodowych różni się jednak tym, że wypożyczenie zazwyczaj jest liczone w minutach bądź godzinach, a nie dniach. Jak popularne jest obecnie takie rozwiązanie?

Sytuacja na rynku carsharingu

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o czymś takim jak dzielenie samochodów na minuty. Ludzie posiadali swoje samochody, a tradycyjne wypożyczalnie święciły triumfy. Teraz sytuacja jest zgoła inna. Firm świadczących usługi carsharingu z roku na rok przybywa. Do rozwiązania przekonuje się także coraz więcej klientów. Szacuje się, że już za kilka lat udział krótkoterminowych wypożyczeń samochodów w rynku może być dużo większy. Prognozuje się, że carsharing będzie stopniowo wypierał klasyczne wypożyczalnie, czy też przewoźników niezależnych lub taksówkarzy.

Klienci chwalą sobie, że carsharing to bardzo wygodna usługa, a dzięki zastosowaniu aplikacji komórkowych, śledzących trasę wiedzą, za co płacą. Osoby korzystające z takich rozwiązań doceniają też wygodę, jaką zapewnia wypożyczanie samochodów na minuty. Możemy na przykład pojechać na zakupy do hipermarketu komunikacją miejską, a wrócić już wypożyczonym samochodem i zostawić go w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy parkowania.

Przyszłość carsharingu

Prognozuje się, że popularność wypożyczania samochodów na minuty będzie się znacząco zwiększać. W konsekwencji carsharing może odebrać klientów innym przewoźnikom, w tym wypożyczalniom samochodowym i firmom taksówkarskim. Czekamy z niecierpliwością na rozwój wydarzeń!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyczepy podłodziowe – co warto wiedzieć?
Przyczepy podłodziowe – co warto wiedzieć?
Przyczepy podłodziowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia dla osób, które zajmują się żeglugą i wodnymi sportami. Są one niezbędne do transportu łodzi, kajaków i innych sprzętów wodnych z jednego miejsca na drugie. W tym artykule omówimy najważniejsze informacje na temat przyczep podłodziowych, takie jak rodzaje, budowa, funkcje oraz najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze przyczepy.
Komfort i dostosowanie – jak indywidualna zabudowa busów zwiększa jakość podróży
Komfort i dostosowanie – jak indywidualna zabudowa busów zwiększa jakość podróży
Poznaj korzyści płynące z indywidualnej zabudowy busów. Ulepszona funkcjonalność, komfort, przystosowanie pod konkretną działalność to tylko niektóre z nich.
Jak wybrać odpowiednią grubość płyt do budowy szklarni?
Jak wybrać odpowiednią grubość płyt do budowy szklarni?
Dowiedz się, jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniej grubości płyt do budowy szklarni. Zrozum, dlaczego ten wybór jest kluczowy do prowadzenia efektywnych upraw w szklarni i jak poprawić warunki roślin.
Ostatnie wpisy