Popularność carsharingu rośnie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek carsharingu rozwija się nieustannie. Jeszcze jakiś czas temu w Polsce ten termin był nieznany – teraz pojawiają się nowi gracze.

Czym tak właściwie jest carsharing?

Carsharing to system dzielenia samochodów (głównie osobowych, ale nie tylko). Za użytkowanie pobierane są opłaty w zależności od czasu jazdy lub przejechanych kilometrów. Od wypożyczalni samochodowych różni się jednak tym, że wypożyczenie zazwyczaj jest liczone w minutach bądź godzinach, a nie dniach. Jak popularne jest obecnie takie rozwiązanie?

Sytuacja na rynku carsharingu

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o czymś takim jak dzielenie samochodów na minuty. Ludzie posiadali swoje samochody, a tradycyjne wypożyczalnie święciły triumfy. Teraz sytuacja jest zgoła inna. Firm świadczących usługi carsharingu z roku na rok przybywa. Do rozwiązania przekonuje się także coraz więcej klientów. Szacuje się, że już za kilka lat udział krótkoterminowych wypożyczeń samochodów w rynku może być dużo większy. Prognozuje się, że carsharing będzie stopniowo wypierał klasyczne wypożyczalnie, czy też przewoźników niezależnych lub taksówkarzy.

Klienci chwalą sobie, że carsharing to bardzo wygodna usługa, a dzięki zastosowaniu aplikacji komórkowych, śledzących trasę wiedzą, za co płacą. Osoby korzystające z takich rozwiązań doceniają też wygodę, jaką zapewnia wypożyczanie samochodów na minuty. Możemy na przykład pojechać na zakupy do hipermarketu komunikacją miejską, a wrócić już wypożyczonym samochodem i zostawić go w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy parkowania.

Przyszłość carsharingu

Prognozuje się, że popularność wypożyczania samochodów na minuty będzie się znacząco zwiększać. W konsekwencji carsharing może odebrać klientów innym przewoźnikom, w tym wypożyczalniom samochodowym i firmom taksówkarskim. Czekamy z niecierpliwością na rozwój wydarzeń!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szukamy idealnej furtki! Praktyczne porady doboru
Szukamy idealnej furtki! Praktyczne porady doboru
Odkryj praktyczne porady i sprawdzone metody na wybór idealnej furtki ogrodzeniowej do swojego domu. Zwiększ funkcjonalność i estetykę swojej posesji.
Jak wybrać odpowiednią halę dla swojego biznesu? Kluczowe czynniki do rozważenia
Jak wybrać odpowiednią halę dla swojego biznesu? Kluczowe czynniki do rozważenia
Rozważasz budowę lub wynajem hali dla swojego biznesu? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najodpowiedniejszą lokalizację, uwzględnić koszty i zadbać o infrastrukturę.
Transport towarowy: jak zoptymalizować procesy logistyczne?
Transport towarowy: jak zoptymalizować procesy logistyczne?
W dzisiejszych czasach transport towarowy odgrywa kluczową rolę w globalnym łańcuchu dostaw. Aby sprostać wymaganiom klientów i konkurencji na rynku, firmy transportowe muszą działać sprawnie i skutecznie. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, jak zoptymalizować procesy logistyczne w transporcie towarowym.
Ostatnie wpisy